Skocz do zawartości

Straszny ból pachwiny


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Od 1.5 tygodnia mam pewien problem. A mianowicie - zaczął się sezon, zacząłem skakać. Przeważnie smigam goofy no i tak w tym sezonie uczylem sie skakac (zwykle ollie, fronstide 180). Tak więc robiąc ollie prawa noga automatycznie idzie do góry, lecz lewą muszę sam przyciągnąć. Problemu z tym nie miałem aż do teraz. Wczoraj będąc na stoku rozpędziłem się, skoczyłem i taki ból złapał, że musiałem jak najszybciej lądować. Mianowicie ten ból nie pozwala mi podciągnąć kolana do klatki.

Co radzicie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn bólu może być wiele. Sam mam kontuzję nogi ("w okolicach pachwiny") od prawie czterech lat. Miałem 3 złe diagnozy lekarzy po drodze...

Znajdź najlepszą klinikę w promieniu 150km i tam jedź dowiedzieć się co to jest dokładnie.

No.. chyba, że widać, że to przepuklina.

Ale jak nie widać, to nie znaczy, że to nie ona.

Najlepsze jest to, że lekarze pytają gdzie boli dokładnie, pokazując miejsca oddalone o 1cm. Więc przygotuj się na dokładne (!!!) określenie miejsca bólu.

 

Pytanie.. czy "straszny ból" oznacza taki ból, dzięki któremu nie da się ruszyć nogą?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
venożel/arcalen/altacet ?

 

Poczytaj co pisze na tubkach, ulotkach. Ma być coś rozgrzewającego, przeciwzapalnego.

 

 

Edit:

 

@Flaju Z klinikami bym się wstrzymał, niech odczeka parę dni. Ja miałem podobnie, nie mogłem ruszyć nogą tak, żeby mnie nie bolało, ciężko było czy to siedzieć czy leżeć każdy najmniejszy ruch powodował ból. Poszedłem do lekarza, przepisał jakąś maść rozgrzewającą, po paru dniach przeszło.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja. wygląda na naciągnięcie.

 

a przepuklina pachwinowa to taka mała lub większa bula przy pachwinie wychodzi jak obciążasz nogę lub choćby kaszlesz.

 

swoją drogą mnie pierwszy lekarz też przepisał maść rozgrzewającą i mówił, że przejdzie. I tak serio to mi zjebało nogę na kolejne 2,5 roku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bank naciągnięcie mięśnia. Ćwiczyłam parę lat gimnastykę i wiem co to znaczy. Polecam gorącą kąpiel, później posmarowanie bolącego miejsca begejem (:D) i codziennie rano rozciąganie bolącego miejsca, nie ma też co za bardzo forsować nogi przez jakiś czas i następnym razem ZAWSZE rozgrzewaj się przed jazdą.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...