Skocz do zawartości

porady :)


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pojechałem dzisiaj na stok w Chrzanowie niedaleko Janowa Lubelskiego i postanowiłem spróbować swoich sił w freestyle'u, opanowałem obroty i półobroty "płaskie" i spróbowałem zrobić ollie. W miejscu mi całkiem dobrze wychodziło ale podczas jazdy jak przeniosłem ciężar ciała na nose to albo leciałem na mordę albo gdy już przeniosłem ciężar na tail to w ogóle nie chciało mnie wybić :( Chciałbym, żebyście dali mi jakieś porady dotyczące tego triku :D

 

Pozdrawiam trax

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj najpierw ollie jadąc bardzo powoli. Zastanawia mnie po co przenosić ciężar ciała na nose? Nie znam się na snowboardzie (jeżdże na skateboard'dzie) ale nie widzę sensu obciążania nose'a.

Nose obciąża się po to aby mieć większego popa.

 

Co do samego triku to najpierw rób go bez przenoszenia się na nose. Gdy wygniesz sie jak do jazdy na tailu (tailwhille to się chyba nazywa?) postaraj się zrobić przysiad i wybić do góry.

Dopiero później kombinuj z nose - tu trzeba delikatnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nose obciążasz jak już pisał kiler żeby rozbujać dechę i wtedy naturalnie ciało działa z większą siłą na gięcie deski, która z kolei prostując się działa z większą siłą na podłoże wyrzucając nas wyżej w górę

 

na początek pobaw się manualami (jazda na tailu) i skokami obunóż do góry w trakcie jazdy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...