Skocz do zawartości

SL, BOA czy sznurówki


Rekomendowane odpowiedzi

Musze kupić w jak najbliższym czasie buty i w sumie to nie mogę się wkoncu zdecydowac na styl wiązania (BOA, SL czy może sznurówki itd.)... Wszedzie, wszyscy piszą co innego :smile: Piszcie tam jakie +\- ew. co lepsze a czego nie warto sie tykać :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety. Prywatnie wierny jestem systemom sznurowanym, a to z uwagi na możliwość ewentualnego 'rozluźnienia buta', gdy nie jest mi potrzebne dobre czucie deski, typu jibb. Sznurowanie irytuje i pochlania trochę czasu, sznurówki się przecierają, a jak ktoś nie potrafi ich odpowiednio zawiązać, to będzie musiał wielokrotnie poprawiać je na stoku. Niemniej moim zdaniem to też jest częścią tego sportu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SL to zakładałem na nogi Synapsy Salomona z SL i cały system jak i linki wydają się być solidne.

Stary system SL z butów Salomona jest nie dobry bo linki pękają, nie wiem jak to się na z linkami w butach u innych producentów

Sznurówek w butach snowboardowych nie miałem. Matzel ma to będzie wiedział więcej

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ktoś nie potrafi ich odpowiednio zawiązać, to będzie musiał wielokrotnie poprawiać je na stoku

 

Jakaś rada jak dobrze zawiązać sznurówki, żeby nie trzeba było z nimi co chwile walczyć?

2 sposoby(można je łączyć) wynalezione(podobno) na potrzeby butów hokejowych. Oba na filmie:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOA - pekajace zylki, niewygodne, ucisk na wysokosci kostki, nieregularna sila naciagu, dla leniwych.

SL to chyba jakis odpowiednik BOA

Szybki system zapinania w Salomonie dziala bardzo dobrze, rownomierny docisk w kazdej czesci buta, dodatkowo usztywnia jeszcze jezyk, sznurki NIE pekaja, jedynie zdarzaja sie przypadki iz w bucie Faction/Symbio gdzie sznurki sa cienkie, peknie w ktoryms miejscu raz na iles tam lat. Wymiana kosztuje 20zl, wiec grosze.

Sznurowkae, to chyba opisal juz o_O, sam chetnie używam przy zabawie a nie jezdzie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w northwave z tego co kojarzę, chyba Burton tez ma SL(a przynajmniej podobne bo nie na środku a po bokach butów), no i warto dodać że są nowe typy jak BOAx2 i SL2 które już bardziej równomiernie uciskają buty. Najchętniej wziąłbym właśnie SL, niestety drugi ciężki problem to tak mały wybór butów w Polskich sklepach :/ Zawsze odradzacie kupowanie butów przez allegro/internet więc nie wiem... 3 style - niby dobry krakowski sklep a mają zaledwie ~20 par butów do wyboru (w tym 80% same najwyższe modele 600zł+), nie wiem gdzie mogę znaleźć sklep z dużym wyborem butów w cenach 350-500zł (najlepiej z modelami z poprzednich lat).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą co do tego 3-styl'u w Krakowie, byłem tam ostatnio i też się zawiodłem bo butów mają mało (w rozsądnej cenie). Jak masz możliwość to zaglądnij do Intersportu, mają tam nowy model butów salomona za 500zl, albo wpadnij do 360 (w krk jest w galerii krakowskiej) widziałem tam

Burtony Moto tez za 500

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i nie chce zakladac nowego tematu wiec podaczam sie do tego tez jestem zamotany i nie wiem jaki buty wybrac bedzie to moj 2 sezon na desce pojezdzilem troche bylo kilka przymiarek i kilka osob powiedzialo mi tak ze wzgledu na moja mase 112kg wzrosty 196 i rozm buta okolo 46 polecano mi raczej twarde buty malo sie na tym znam wiec prosze was o pomoc wypisze wam te modele ktore mialem na nodze i te ktore znalazlem w necie a wy moze cos doradzicie no wiec tam te co mialem na nodze :Flow Rift Lace Two Zone ,Salomon Faction Boa , Echelon ,Northwave Freedom SL starszy model , Head Classic , wiem ze ceny sie roznia czasem sporo a moja gorna granica to 700zl zly nie bede jest trfie cos dobrego za 300zl co do typow z neta to nideckery jakies moze burki.. ps wiazanai to buki custom

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nitro to dobra firma ale jakie robi buty to nie wiem ;) Salomon ma dobre buty ale wiecej powie Ci o tym matzel :)

 

Znam te firmy dobrze, jak wiele innych. Chodzi mi o te konkretne modele, przeznaczenie jak dla mnie to głównie stok i hopy, trochę boxów i raili.

 

 

A kolegę 'Grzala' proszę o założenie nowego tematu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F20 tot troche sztywniejszy but, ale nie mega sztywny. Skacze na twardszym :)

But jest dosc waski i osoby, ktore go kupuja biora o rozmiar, nawet dwa wieksze. Cała seria Fusion (F) ma taka ceche.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...