Skocz do zawartości

Gdzie się wybrać w tym sezonie aby pośmigać - konkretne nami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wybrać się w tym roku gdzieś pośmigać na desce.

Jednak w Polsce juz 3 lata najeździłem się ze znajomymi i szukam jakichś dłuższym kilkukilometrowych tras, o różnych stopniach trudności - póki co jazda rekreacyjna/szlif umiejętności , chociaż korci mnie żeby zaczać skakać, ale trochę mam obawy - juz 4 złamania miałem w życiu ;].

 

I teraz kwestia gdzie najlepiej - okres ok tygodnia, żeby z 6 dni jezdzic na stoku - najlepiej rano wychodzimy i wieczorem wracamy.

 

Myslalem nad Chopokiem Słowackim - podobno duzo ciekawych tras/ wyciągów, rzekomo ceny skipassów porownywalne z polskimi, ale noclegi...

Hotele w Jasnej raczej odpadaja - latem 10 lat temu byłem z rodziną w hotelu Junior, ale zimą ceny zabijają trochę zwłaszcza w sezonie...

 

Więc najlepiej jakieś prywatne domki / kwatery , tylko właśnie skąd brać namiary ? Może ktoś z Was był juz - i mógłby polecic jakies "chatki" u kogos konkretnego, mozliwie blisko wyciągów / ew tras po których kursują skibusy zawożące pod stok, bo niestety nie będziemy jechać samochodem - a pociągiem jak juz. Ile trzeba liczyc za noclegi / skipasy i wypożyczenie sprzętu w okolicach Chopoku / Jasnej itp.

 

Jeżeli W Austrii / Włoszech / Francji były by porównywalne ceny, to może tam lepiej się wybrać? Jakies konkretne propozycje miejscowosci ? Byłbym bardzo wdzięczny Smile

Co polecacie dla grupki niewielkiej - ok 6 osób moze 7 , moze 8 - bez samochodu, w jakim terminie najlepiej - od Swiąt do Sylwestra ? Czy lepiej Styczen / Luty / Marzec ?

 

 

Myslalem rowniez o takich wyjazdach zorganizowanych od firm - tzn w cenie wliczony jest przejazd tam i z powrotem / noclegi / wyzywienie, czasem skipassy , ale glowną blokadą dla mnie wlasnie autokary.. jakos tak nie mam zbyt wielkiego zaufania - ostatnio troche tych wypdkow autokarowych się zdarza ;/ tym bardziej zima - niska temp, slisko.. Preferowałbym bardziej pociąg jako priorytet , ew tez samolot, ale to juz pewnie ceny znacznie wyzsze. Jskby ktos znal taka firme organizujaca wyjazdy pociągiem - Austri / Włochy / Francja - generalnie Alpy to było by super Smile

 

No i tez kwestia czy na takicj wyjazdach nie ma pewnych ograniczen - typu grupa wyjezdza autokarem rano - i wraca okolo poludnia, czy po poludniu - chodzi o to ze trzeba sie trzymac scisle godzin podwózek pod stok z grupą, bo osobiscie wolalbym cos takiego: rano wyjazd na stok ( 7, 8 ew 9 godz.) i w zasadzie do wieczora smigac na desce ,- w srodku dnia gdzies w okolicach stoku obiad w karczmie Smile .

 

Z góry dzięki za odpowiedzi / propozycje / namiary konkretnych miejscówek

Smile

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...