Skocz do zawartości

Wyciągi koło Ustronia


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

możecie mi doradzić co początkujący snowbordziści mogą wybrać dla siebie będąc w Ustroniu? znajomi zaproponowali mi wyjazd z biurem podróży OIS na sylwestra do Ustronia ale nie wiem czy warto tam jechać, oni już dobrze śmigają na desce a ja nie chce siedzieć sama w domku..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustronie jedyna godna polecenia góra to Czantoria ale to raczej dla już dobrze radzacych sobie na desce. Jest też jeszcze Poniwiec i tam jest łatwiejsza trasa, dosyć długa, z tym że jest tam wyciąg orczykowy. Innych wyciągów nie znam wiec sie nie wypowiem aczkolwiek sa też jakieś takie małe. No ale z Ustronia jest bliziutko do Wisły, a tam już jest zdecydowanie większy wybór. Dla początkujących polecam wyciąg Nowa Osada, krzesełkowy, łagodna , dosyć długa trasa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zależy od warunków. Generalnie w Wiśle zazwyczaj lepsze warunki panują niż w Ustroniu, niby miejscowości położone blisko siebie ale jakoś w Wiśle zawsze więcej tego śniegu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Albercik

A ja czantorii nie polecam. Masa ludu i wąsko. Jak na taką stromizne to troche niebezpiecznie. Nową osade katowałem w zeszłym roku. W lato chyba coś z trasami tam robili ale pewności nie mam. Z ustronia do wisły podjedziesz pks-em za 2 zł. I nie polecam soszowa. Kanapa i w miare długie ale same muldy. A zrazili mnie jak w zeszłym roku na wieczornej jeździe waliły armatki tak że nic widać nie było, ludzie jeździli, a oni se ratrak wypuścili na stok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

polecam soszów byłem teraz 2 razy (ostatnio dzisiaj), sypało pół dnia super warunki, miliard śniegu, który wybaczał dużo błędów - jak na razie jeździłem tylko na lodzie. po za trasami jeszcze lepiej, z kumplem śmigaliśmy po lasach i na dziko pod wyciągiem w jeszcze większym puchu :) a ludzi z rana malutko, w południe trochę więcej ale i tak luźno

 

/edit

po dzisiejszym dniu zmieniłem w profilu skill z 5 na 7:), w sumie jeździłem dopiero na jednej czarnej trasie (parę razy), bo krótka jest i nie opłacało się, ale problemów nie sprawiała. po za trasami czuję się super. myślałem, że pójdę w fs, ale teraz bardzo ciągnie mnie do fr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...