Skocz do zawartości

co sadzicie o Austrii ???


Rekomendowane odpowiedzi

hmm.. z mojego doświadczenia liczy się pogoda, a w Austrii potrafi spłatać figla. Raz miałem cały tydzień we mgle i masywnych opadach w okolicach Zell am See. Jeśli chodzi o lodowiec Kaprun, to byłem tam dwa razy i widoków nie było mi dane popodziwiać ze względu na wszechobecną mgłę. Ostatni raz byłem tam 10 lat temu, bo potem się przerzuciłem na Włochy, gdzie pogoda zawsze była cud miód.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

Kurorty w Austrii mają to do siebie, że tras jest tyle, że nie starczy życia żeby to zjeździć... Jak byliśmy tam 2 lata temu, to podróż do ostatniego wyciągu na mapie trwała w nieskończoność. Tego dnia można powiedzieć, że spokojnie zrobiliśmy ze 60km trasy na desce! Swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości znalazły słowa "Za górami, za lasami..."

 

POLECAM!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie marze aby zjechać wszystko ale każdy ośrodek w dolinie Zillertal chciałbym odwiedzić,już trochę Austrii zaczerpnąłem i nie ma porównania a jak znajdzie się ciekawa ofertę to wychodzą bardzo podobne ceny co w Polsce.Wybór nie jest wtedy trudny wiadomo że Austria :).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Jeżeli chodzi o Austrię to mialem przyjemność smigac na trasach w małej odległośći od Innsbrucka... i śmiało moge polecić takie miejsca jak:

Axamer Lizum, Patscherkofel, Khutai oraz lodowiec Stubaital ;) wszedzię są ekstra trasy nie wspominając o widokach ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojanPnF, popieram byłem w tym roku na patscherkofel jest fajny park dla początkujących (był brak konkretnej hopki które są na stubai zoo park jak i na nordkette) na axamerze dostrzegłem jeden minus (ni licząc tego że park niby jest na mapkach ale go nie było) trzeba uważać na oznakowania tras, zwłaszcza tej najdłuższej niebieskiej bo kolor to ona ma swój jedynie na papierze a w realu jest troszkę stroma dla początkujących. Widoki rzeczywiście zapierają dech w piersiach :) no i sam Innsbruck jako baza noclegowa jest bardzo w porządku pomijając to, że ludzie tam szybko chodzą spać i trzeba kminić gdzie kupić procenty bo sklepy o 20 są zamykane:P jeżeli ktoś trafi kiedyś do Gesthausu przy starówce i nie zje tam sznycla (który jest pewnego rodzaju wyznacznikiem cen w tamtejszych lokalach) jak i gotowanej wołowiny ma u mnie minusa :D, w niedużych cenach można się bardzo miło rozerwać i porozmawiać z kelnerami którzy polecali nawet okoliczne dyskoteki do zabaw :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Jeśli chodzi o Austrię, to osobiście byłam trzy razy, faktycznie była mgła, ale można z 2 razy mi się zdarzyło!

Jeśli chodzi o miejsce, to polecam szczególnie Arlberg i Mayrhofen (byłam tam na zorganizowanym przez FunSnow wyjeździe - ogólne wrażenia niesamowite). Piękne trasy na snowboard!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...
  • 4 years later...

Zdecydowanie polecam pobyt w wiosce Alpbach. To cudowne miejsce w Austrii. Drewniane domy i otaczające je góry dają świetny klimat. To dość znana wioska narciarska.  Także warto się wybrać. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...