Skocz do zawartości

Szklarska Poręba


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat bo jak co nie którzy wiedzą w Szklarskiej Porębie budują nowy wyciag krzesełkowy 6 osobowy.Powstaje on obok "Puchatka" niestety nie mam informacji co ze stokiem ale chyba będzie ciekawie.Kilka informacji ze strony interentowej sudetylift poniżej :).

 

 

Trwa budowa nowej 6-osobowej kolei linowej.

Planowany termin uruchomienia grudzień 2010.

 

6 - osobowa "kanapa" o długości 2380 m wywiezie narciarzy z dolnej stacji SkiArena Szrenica w rejon Świątecznego Kamienia w zaledwie 8'30'' z prędkością 5m/s. Przepustowość kolei linowej wynosi 1995 os/h.

 

Mam nadzieje iż nie będzie opóżnień i na czas otowrza nowy wyciąg,może to być nie lada konkurencja dla Czech.Sam osbiście chyba tam rozpoczne sezon,piszcie w tym temacie nowy informacja jakieś aktualności oraz opinie :).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh po prawie 20 latach walki o ten wyciąg w końcu udało im się dojść do porozumienia z wszystkimi instytucjami ... no ale takie rzeczy to tylko u nas. Przyda się to Szklarskiej bo infrastruktura jest tu przestarzała... podobnie jak i w karpaczu.

 

Z tego co ja wiem to nowych tras nie będzie ale dotychczasowe zostaną lekko zmodernizowane, poszerzone

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szklarskiej zawsze były kosmiczne kolejki zarówno po karnety jak później do wyciągu. Więcej było utrapienia z tym, niż samej jazdy, podobnie z resztą w Karpaczu. Jako, ze bywam w tych okolicach dosć często, to mam nadzieję, że będzie lepiej ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Z tego co wiem zostaną bez zmian tylko podatek zostanie podniesiony ale to nie z ich winy.

 

[ Dodano: 17 Grudzień 10, 13:41 ]

http://www.szklarskaporeba.pl/wydarzenia/kalendarz-wydarzen?task=view_detail&agid=426&year=2010&month=10&day=11

 

Więcej mówić nie trzeba oczywiści zdjęcia są realne robione kilka dni temu,także na weekend rusza Karkonosz!Ja odwiedzę Szklarską dopiero przed sylwestrem i zamieszczę krótką relacje jak to teraz wygląda.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

To moze ja sie wypowiem, bo jezdzilem ostatnio dwa dni w szklarskiej :)

Generalnie to wpadlismy przed godzina 10 do szklarskiej we wtorek, chcielismy kupic karnety - pierwsze zdezo, kolejka byla mniej wiecej do wypozyczalni jak sie idzie w gore uliczka - kto byl ten mniej wiecej ogarnia. No po prostu ze 200m ludzi. Jestem paskudnym czlowiekiem i kolejek nie lubie, wiec sie bezczelnie wpieprzylem i po 2 minutach mialem karnety, ale niektorzy sa mili i stoja w kolejce - dwie godziny z glowy, szczegolnie ze dzialaja dwie kasy na trzy heh.

Druga sprawa - wyciag 6-osobowy jest calkiem spoko. W kolejce stoi sie jakies 5-7 minut, narciarze wpieniaja jak malo co, bo sie za przeproszeniem wpierdalaja na bezczelnego byleby szybciej i malo ich obchodzi ze jestes polowa deski w bramce, no zero kultury kurde, :roll: deseczkarze zero problemow przepuszcza jak idziesz z kolegami bo chcecie razem na wyciag ;)

No w kazdym razie samym wyciagiem jedzie sie dosc przyjemnie i szybko, nawet nie jest jakos strasznie zimno tak jak niestety jadac szrenica II, bo tam co bys na sobie nie mial to i tak Cie przepizga zdrowo i paluchy ci zmarzna :D

Teraz mankamentem jest fakt, ze wyciag konczy sie jakies hm 150m wczesniej niz Szrenica II, takze na sama gore nie wiezie, wiec o wygodnej jezdzie na FIS zapomnijcie, trzeba jezdzic szrenica II. Sam wyciag jest mniej wiecej 100m od rozjazdu lolo ze sniezynka, dorobili tez polaczenie sniezynki z puchatkiem, wiec mozna zjechac albo do szrenicy II i wjechac tym sobie na sama gore, albo jechac na sam dol i znowu wjechac na sniezynke. Pierwsza opcja oczywiscie jest stopro fajna bo mozna jezdzic praktycznie bez kolejek gora dol, bo na szrenicy II kolejek nigdy nie ma :)

Jedyny minus calej trasy na sniezynce to poczatkowi riderzy moga miec problem, szczegolnie jak jezdza regularem, bo cala sniezynka jest niestety nachylona z prawej do lewej, wiec jezdzac normalnie na regularu spadamy ze stoku w las jak jestesmy niedoswiadczeni, moj kolega mial w tym roku problem z tym, ja z pierwszymi dwoma razami tez musialem sie wypinac z dechy i szorowac na gore :oops: generalnie duzo czasu trzeba szorowac na switchu, ale dzieki temu ja sie np. nauczylem jezdzic na goofym tak jak na regularu wiec nie narzekam :D potem tez jak mamy niedostateczna predkosc, to sie generalnie zatrzymamy bo przez pewien moment jest dosc plasko a potem pod gorke, najgorsze ze w momencie rozwidlenia na puchatka i dalej na sniezynke, gdzie stok sciaga nas na puchatka... no i dalej jest generalnie nastepny minus, bo narciarze jak zwykle sa niemili i sobie jezdza strasznie jak chca, mialem dwa wypadki bo nagle jakis pacan sobie zechcial zawrocic o 180 stopni jadac na pelnej ;) oczywiscie sapanie, to mu powiedzialem zeby poszedl na autostrade i nagle stanal w poprzek drogi samochodem i dalej sie plul jak ktos w niego wleci, to zamknal buzie i grzecznie pojechal dalej ;)

 

 

Generalnie nie jestem jakis super rider bo to dopiero moj trzeci sezon, ale kazdemu kto choc troche juz panuje nad deska polecam wybranie sie na fis - czarna trase. Zjezdzalem dwa razy bo na wiecej czasu nie starczylo - pierwszym razem jechalem normalnie wyznaczona trase, gdzie jest tyle kamieni i krzakow ze szkoda czasu, dodatkowo jeszcze uwalilem polowe smarowania z wypozyczonej deski i odlamalem troche laminatu smigajac po tych kamieniach, ale bylo calkiem fajnie bo jazda jest wymagajaca :) za drugim razem pojechalismy kolo wyciagow i generalnie bylo mnie wiecje 70cm sniegu i musze powiedziec, ze dopiero wtedy poczulem jaka naprawde jest przyjemnosci z deski, bo w takim puchu sie tak genialnie jedzie ze szok :) wiec polecam opcje druga i dopiero zjazd na wlasciwa trase.

Bo sama wlasciwa trasa jest bardzo szeroka... i pusta :) a trudna wcale nie jest, mozna spokojnie sobie zjechac lisciem na poczatku i obadac, ze nic strasznego tam nie ma, raz czy dwa jest jakas bardziej stroma gorka a tak jest po prostu swietnie, tylko jak szklarska zawodzi to jest troche duzo lodu, ja z kumplami trafilismy na moment dosniezania i ratraki porobily half pipey malutkie to bylo generalnie smiesznie :D wiec jak szklarska to tak naprawde tylko fis jak chcemy sobie pojezdzic w spokoju nie przejmujac sie innymi :)

dla wymagajacych sa jeszcze trasy pod wyciagami, ktore powinny dostarczyc duzo wrazen :D ale radze zabrac kask, kolega cale szczescie mial, bo zahaczyl o drzewo, araba wywinal prosto pod zwalony pien pod sniegiem :)

 

sie rozpisalem, ale mam nadzieje ze komus to pomoze w podjeciu decyzji czy wyjechac do szklarskiej na jakies jezdzenie czy nie :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoki są pootwierane tylko do 16?? później tylko Puchatek czynny? przynajmniej tak z cennika wynika możesz coś konkretniej napisać na ten temat?:D czyżby reszta tras nie była oświetlona? :roll:

http://www.sudetylift.com.pl/cennik.htm

 

Jak bym podstawił jakiegoś dzieciaka żeby mi karnet kupił nie było by problemu jeździć na ulgowym karnecie?:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko do 16 otwarte stoki jak sobie wyobrażasz oświetlenie Lolobrygidy która ma 4 km zbyt duże koszta.Potem pozostaje Puchatek ale nie polecam tylko ze względu na wyciąg,który wlecz się 15 min.

 

 

Ja byłem dziś czyli 2 stycznia i powiem było fajnie,pogoda była taka w kratkę raz pełne zachmurzenia a czasem przejaśnienia.Oczywiście jak na Szrenicy wiało ale to tylko ostatnie 500m a na stoku nie zwiewało śniegu.Na parkingu byłem o 8:25 i można było stanąć spokojnie na parkingu przy samym wyciągu,cena parkingu do 16 to 16zł czyli sporo ale lepsze to niż iść 500m do wyciągu.Kolejka po karnety była mała i o 8:50 wsiadłem na wyciąg na dole zero czekania,wyciąg jedzie szybko i sprawnie.Pierwszy zjazd Lolą był koszmarem wszystko oblodzone i miejscami wystaje trawa,ale jakoś dałem radę.Na dole dalej bez kolejek i po 8 min byłem na górnej stacji KE,tym razem testuje Śnieżynkę oblodzona jeszcze bardziej,jedynie Puchatek był dobrze utrzymany.Lecz po godzinie 10 Lolobrygida była już super lód przykrył śnieg i można było jechać po puchu,końcówka trasy to jazda na krechę ponieważ jest płasko ale nie tak aby się zatrzymać można było odpocząć po szybkim górnym odcinku.Do 12:30 bez kolejek i na stoku luźno potem przybyło trochę ludzi ale kanapa 6 szybko rozbiła kolejkę może było 2-3 minuty stania.I od teraz na stoku robiło się tłoczno szczególnie pod koniec gdzie trasa sporo się zwęża bo górna część jest dość szeroka.Trzeba było uważać bo cały czas ktoś się przewracał i co tylko jechałem to podawałem narciarzom kije lub narty .Na stoku 2 razy kogoś zwoźili jedna pani złamała chyba nogę,jeden pan wleciał do lasu także trochę się działo.Po tym jak na stoku zrobiło się ciasno udałem się do baru coś zjeść obserwując stacje dolną KE czy nie tworzą się korki ale wszyscy jadą po 5-6 i szło to szybko.I tak do końca dnia raz ciasno raz luźno,wykonałem chyba 12 zjazdów czyli 48 km dużo więcej nie da się zrobić.Ogólnie było miło i jeszcze nie raz odwiedzę Szklarską tylko jak spadnie trochę puchu bo teraz warunki raczej dla wytrwałych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztowały karnety po podniesieniu podatku?

Bo się wybieram w lutym jak coś to 11-17 .02 może ktoś dać znać :P bo chętnie z kimś pośmigam:D

Ogólnie byłem w zeszłym roku (przed tym dobudowanym wyciągiem do połowy lolobrygidy) i było mocno zakorkowane, ale tylko dół czyli dla tych co korzystają z puchatka albo jadą lolą do samego końca.

Moje wrażenia z nocnych jazd są przyjemne bo i ludzi mniej i zawsze można coś usypać żeby poskakać :) jedyne na co trzeba czekać w szklarskiej to chociaż jeden box i rail... no i może mała chopka :D a by się to tam przydało na dole Puchatka albo w okolicach 2 części wyciągu.

Co do tras to wiadomo mi że nie w tym sezonie ale może za rok albo 2 Fis ma być wydłużony do dołu http://www.sudetylift.com.pl/ na mapce widać "projekt". Po rozmowie z panem Mieciem przy buteleczce leku na kaszel poopowiadał mi o tej inwestycji :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...