Skocz do zawartości

Bataleon Airobic 2009/2010


Rekomendowane odpowiedzi

bataleon_airobic.jpg

Na początku grudnia miałem okazje pojeździć na blacie Bataleon Airobic z sezonu 2009/2010. Zanim do tego doszlo wcześniej sporo czytałem o technologii TBT (http://www.e-snowboard.info/technologia/1467-triple-base-technology-bataleon.html?showall=1) którą tak się szczyci Bataleon. Na papierze wszystko wyglądało znakomicie, po prostu cud deseczka. W końcu miałem okazje skonfrontować to co pisał producent a jak jest w rzeczywistości. No i cóż... rzeczywistość potwierdziła to co opisywał producent! Deska jest naprawdę świetna! Zanim zacząłem testować Bataleona to wcześniej testowałem inną deskę z której byłem zadowolony ale dostrzegałem pewne wady. Kiedy przesiadłem się na Airobic to wszystkie wady znikneły.

 

Deska świetnie się prowadzi w każdych warunkach, zarówno na ubitej trasie jak i w puchu. W snowparku nie miałem okazji testowac więc do końca nie wiem jak się spisuje na railach, boxach itd. aczkolwiek spodizewam się że równie dobrze gdyż wg producenta jest to decha która idealnie spisuje się w snowparku.

 

W samej jeździe też nie można jej niczego zarzucić. Deska bardzo dobrze trzyma w skręcie, bez obaw można zbierać ostre zakręty na krawędziach, nawet na oblodzonej trasie. Deska ma również całkiem szybki ślizg pomimo tego że jest to ślizg tłoczony. Można rozwijać naprawde niezłe prędkości przy których deska zachowuje się stabilnie. Warto dodać że jazda na swith na tym blacie to czysta przyjemność. Prawdziwy TWIN, przy jexzie na switch deska zachowywała się bardzo pewnie, nawet przy dużej prędkości. Duża zaleta tej deski.

 

Na desce miałem tez okazje pojeździć w puchu i tutaj również miło się zaskoczyłem. Pomimo tego że wiązania miałem ustawione raczej do jazdy freestylowej to decha dawała rade w puchu. Widać tutaj zalety TBT, skręcanie w puchu było dużo łatwiejsze niż na desce którą wcześniej testowałem. Deska nie tonęła w śniegu.

 

Generalnie polecam tą deskę. Jej podstawowa zaleta to to że świetnie spisuje się w każdych warunkach pomimo tego że jej przeznaczeniem jest przede wszystkim snowpark.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym blacie i slyszalem bardzo duzo pozytywnych opini na jego temat! Ogolnie zastanawiam sie czy nie zakupic tego blatu. Chodz troszeczke zwlekam bo jak kazdy wie Lubuje sie w "Burku" i jednak ciagnie mnie w tamtym kierunku :D jak zakupie to pochwale sie bankowo :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...