Skocz do zawartości

luzik

User
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O luzik

 • Tytuł
  Świeżak

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bukowiec
 • Na desce od
  dawna
 • Preferowany styl
  Freestyle
 • Skala umiejętności
  8
 • Stance
  Regular
 • Ulubiona miejscówka
  Czertowica
 1. Nasza sąsiadka zza miedzy zdobyła na tegorocznej olimpiadzie dwa złote medale. O tym że jest wspaniałą na desce wiedzieliśmy, ale na nartach... Ten sukces nawet ją zaskoczył, a jako kobieta dbająca o swój wizerunek bez makijażu nie pokazuje się publicznie, więc na konferencję prasową po dekoracji medalowej poszła w goglach. Zainteresowany jej sukcesem zerknąłem do sieci i znalazłem informacje na jej temat na blogu lifestylowym Inside Your Life . Okazało się że Ester Ledecka to silna marka, mimo dość krótkiej kariery i młodego wieku. Dysponuje szerokim sztabem ludzi pracujących na jej wizerunek i odpowiednią pozycję w mediach. To przyciąga sponsorów i pozwala jej konsumować sukces sportowy. Co więcej ten zespół ludzi to najbliższa rodzina. Rodzice, bracia, a wszystko zaczęło się od dziadka który był znanym hokeistą, reprezentantem Czechosłowacji. Zaskoczenie zdobycia złota olimpijskiego na nartach nie było nieuzasadnione. Podobno dopiero od niedawna jej bracia zaczęli ją uczyć narciarstwa zjazdowego. Podobają mi się tacy sportowcy bez napinki.
 2. Wydaje się, że to już ostatni dzwonek by gdzieś załapać się na szusowanie. Pozostają już głównie lodowce. Wiedzą o tym też biura podróży, które obniżają swoje ceny i można trafić niejedną okazję http://www.swiatwypoczynku.pl/promocje/ . O ile rok temu samolot był czymś dziwnym w temacie wyprawy w Alpy to teraz wydaje się być koniecznością. Na granicach ciągle niespokojnie, szczególnie w tamtym rejonie. Nie chciałbym w drodze trafić na jakiś strajk miejscowych, czy blokowanie granicy przez uchodźców. To już wolę dolecieć na miejsce, nie tracąc czasu i bez zmęczenia.
 3. Drukarki 3d wydrukuj sobie wiązania.... Drukarka 3d może szybko i łatwo wydrukować co chcemy. A może wydrukowac sobie zapasowe wiązania? Skoro materiały z jakich drukuja drukarki 3d są coraz bardziej wytrzymałe to może czas by juz spróbować? Na Politechnice Kieleckiej opracowuje się metodę druku gdzie materiałem budulcowym jest proszek ceramiczny, spajany lepiszczem i końcowo utwardzany żywicą epoksydową lub solą Epsom Salt. W ten sposób otrzymujemy niezwykle trwały kompozyt. To moze zeskanujemy nasze wiązania by były na zapas http://domlab.pl/abc...e-3d-jak-dziala
 4. luzik

  DC - ulubione modele butów.

  Tak na codzień to podobaja mi się buty dla motocyklistów http://www.motocyklowy.pl/buty-motocyklowe,buty-sportowo-turystyczne/ . Ciekaw jestem czy nadawały by się na deskę. Mam nadzieje, że nie byłby to obciach, ale według mnie wyglądają spoko.
 5. Dla mnie jest coś nie tak. Obserwuję to jako człowiek który liznął trochę ekonomii. Wiadomo że Obama to komunista. Zasłynie na lata jako ten co zniszczył dobrze funkcjonujacy system służby zdrowia, zaprosił do USA dzieci z całego śwaita, czym niemal doprowadził do katastrofy humanitarnej, pozwolił Rosji by rzadziła światem, przynajmniej Europą i częscią Azji. Jest też pewna dziwna zagadka z ekonomii. Ogłoszenie druku pieniędzy bez pokrycia przez USA zostało przyjete na giełdach tego kraju i na świecie gwałtownym wzrostem indeksów. Jest to dla mnie czymś tak dziwnym, że powinni się tym zająć profesorowie na wielu uczelniach. A ten kto to zrozumie i wytłumaczy powinien dostać nagrądę Nobla najlepiej w kilku kategoriach na raz. W Europie też poszli tą metodą i obniżono stopy procentowe depozytów, w celu dania impulsu do zwiększonej podaży kredytów konsumpcyjnych. Wynika z tego, że chce się kryzys ekonomiczny zwalczyć tym co go wywołało. Kryzys powstał gdy w USA dawano tanie kredyty na zakup mieszkań i domów. W efekcie spowodowało to boom na ceny nieruchomosci, które urosły do nienaturalnych wartosci. Gdy kredyty okazały się nie spłacalne nieruchomości zaczęły raptownie tanieć. Dokładnie to samo przewiduje Europejski Bank Centralny i obnizając stopy depozytowe oczekuje od banków komercyjnych by udzielały tanich kredytów. Jak w tym się połapać i nie stracić? Wydeje mi się ze jedynym sposobem będzie lokowanie środków w IKZE http://www.nordeapolska.pl/ikze dopóki mamy jeszcze preferencyjne ulgii w podatkach.
 6. luzik

  Jańskie Łaźnie

  chcę sie dołączyć do kolegi w chwaleniu profesjonalnych stoków w Czechach. Oczywiście znam Czarną Horę i Jańskie Łaźnie http://www.swiatbezgranic.com.pl/miejsce_zdjecia-29-Cerna-Hora-Janskie-laznie.html. Ten cały obszar jest połączony z sąsiednimi wyciągami, więc można jednym karnetem obskoczyć kilka miejsc. No i ceny zachęcają i mniejsza ilość Rosjan w porównaniu z Polską i Słowacją. Jakoś nie wyobrażam sobie jeżdżenia obok nich po tym co robia na Ukrainie.
 7. luzik

  Polecam Čertovicę

  Čertovica to 5 wyciągów o przepustowości 3200 osób na godzinę. 6 tras zjazdowych o łącznej długości 5,5 km. I najważniejsze. Zawsze jest tam śnieg. Bedąc zakwaterowani na miejscu wystarczy wyjść z hotelu z deską i zacząć zabawę, bo hotel jest bezpośrednio w połowie trasy zjazdowej.
 8. luzik

  uchwyty do przewożenia deski, pomoc dla dziewczyny :)

  Strach padł bo podobno ktoś w Austrii dostał mandat za przewożenie sprzętu w środku samochodu. No cóż pewnie go dobrze nie przymocował. Pewnie wystarczyłoby wrzucić w futerał u spiąć jakimiś gumami. Co do dachowych to preferuję belki dachowe na rylingi lub rynienki. Przykładem moga być te w sklepie FeuVert. Ja ostatnio mam samochody z rylingami więc nie jest to dla mnie problem.
×