Skocz do zawartości

Uszkodzoną łąkotka a jazda na desce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum i nie wiem czy piszę w dobrym temacie ( jak coś to przenieście ten post w odpowiedni dział :) )

Na początku tego roku( styczeń 2017 ) uszkodziłem sobie łąkotkę przyśrodkowa w prawym kolanie.

Nosiłem orteze przez 3 tygodnie a następnie rehabilitacja aby wzmocnić mięśnie w nodze.

Ortopedą powiedział mi, że jeżeli nie doskwiera mi zbyt mocno to narazie wstrzymał by się z operacją więc tak zrobiłem.

Do tej pory odczuwam czasami to kolano jak dużo pochodzę albo siedzę w niewygodnej pozycji.

Dlatego moje pytania:

1. Czy któryś z forumowiczów miał podobne problemy i czy jeździł na desce?

2. Jeżeli tak to czy zastosować jakiś ochraniacz/stabilizator czy orteze na kolano?

Dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z deską i wszystkiego będę się uczył od początku.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Wiesz ja mam tak podobnie ale u mnie to zaleczone zostało tylko już nie jeżdżę tak brawurowo. Poza tym cały czas dbam o kondycję. Możesz spróbować ale na oślich łączkach i bez brawury. jak poczujesz blokadę w kolanie to przystopuj. Ja cały rok staram się ćwiczyć. W lecie fajną opcją dla ćwiczenia mięśni tych co pracują podczas jazdy na desce jest wakeboard. Możesz poszukać sobie na https://www.wheretowake.com/pl/ spotu do pływania aby utrzymać kondycję.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...