Skocz do zawartości

Dobór dechy i wiązań


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kilka lat temu kupiłem używaną deskę z wiązaniami, do tego kupiłem nowe buty:

https://www.the-house.com/k22pul08bk13zz-k2-snowbo ard-boots.html

Buciki w rozmiarze 44 - lub jak kto woli 10,5

 

Już rok temu zastanawiałem się nad zmianą deski, myślałem wtedy o Voelkl Spade 17, ale plany porzuciłem. Wróciły one właśnie teraz ponieważ zaczyna się sezon a obecna decha ma jakieś 100 lat i tylko się na niej męczę. Wyczytałem gdzieś, że Voelkl jest już R.I.P. (jeżeli chodzi o snowboard), ale to chyba nic nie wnosi :) Jeżdżę około 10 dni rocznie po dobrze przygotowanych trasach nie kręci mnie park, jeżeli już to puch. Na ten moment chcę podszkolić skręty cięte i nauczyć się robić je praktycznie na glebie.Generalnie patrzyłem jeszcze na Xbreed i teraz pytanie odnośnie tego co napisałem wyżej dalej Xbreed, czy bardziej amatorski Spade? Co powiecie na temat tych dech (myślałem o długości 159cm)?

 

Dodatkowo przydadzą się wiązania i tutaj jest problem, bo generalnie mało na ten temat wiem. Nie wiem też, czy do tej deski we wskazanym rozmiarze moje buty będą pasowały, a jak będą to jeszcze jakie wiązania dobrać tak, aby wszystko się "zgadzało".

 

Dodam tylko, że mam 184cm wzrostu około 75 kg wagi.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anton90 jeśli chodzi o dylemat miedzy Spade a Xbreed to zdecydowanie lepszą deską będzie Xbreed. Skoro już sobie radzisz na desce a chcesz doskonalić technikę to Xbreed Ci to umożliwi. Jeżeli chodzi o długość to faktycznie 159 byłaby lepszą opcją tylko może być problem żeby tą długosć znaleźć. Z innych desek mogę Ci jeszcze polecić tegoroczne modele Pathron Sensei i Pathron Legend. W tym sezonie deski zostały "postawione" na nowych profilach i pod kątem właściwości są naprawdę fajnymi konstrukcjami które dobrze jeżdżą na krawędzi. Legend jest bardziej ukierunkowany na jazdę po trasach a sensei bardziej pod kątem parku/zabawy ale na krawędzie też dobrze jeździ.

 

Co do wiązań to wszystko zależy ile przewidujesz na zakup. Z tańszych wiązań naprawdę przyzwoite są Raven Team , Raven s250 z lepszych wiązań Union ST, Union Force, Flux TT,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Cześć,

 

Generalnie nie ma już chyba nigdzie 159 centymetrowego Xbreed.

Czytałem trochę o tych deskach które wymieniłeś, generalnie wydają się spoko. Oczywiście składam się do Legend, ze względu na przeznaczenie. Możesz mi powiedzieć, czy do butów które wymieniłem wyżej 159 cm będzie pasowała? I czy ogólnie do moich proporcji (184 i niecałe 80 kg) deska o długości 159 cm będzie ok?

 

Dodatkowo mam pytanie o co chodzi z tym ściętymi czubkami na deskach, co to za konstrukcja? Bo z tego co czytam do deski Twin tip?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...